
A rich and creamy gnocchi dish with sun-dried tomatoes, garlic, thyme, and Parmesan cheese in a luxurious cream sauce that's sure to impress.
Nutrition
Provides moderate protein from Parmesan cheese and gnocchi, but is high in saturated fat and sodium from cream and cheese.
| Calories | 420 kcal |
| Energy | 1758 kJ |
| Protein | 11 g |
| Total Fat | 22 g |
| Saturated Fat | 9 g |
| Trans Fat | 0 g |
| Polyunsaturated Fat | 2 g |
| Monounsaturated Fat | 10 g |
| Cholesterol | 41 mg |
| Carbohydrate | 46 g |
| Sugars | 5 g |
| Dietary Fibre | 2 g |
| Sodium | 463 mg |
This information is AI-estimated. For the most accurate details, please rely on product packaging. Always consult your doctor for professional dietary advice.
Marry Me Gnocchi
Delish (Brooke Caison)
4
servings
0
per serve
0
minutes
Ingredients










Equipment

Wooden spoon

Large skillet
Instructions

Marry Me Gnocchi
Delish (Brooke Caison)
4
servings
0
per serve
0
minutes
A rich and creamy gnocchi dish with sun-dried tomatoes, garlic, thyme, and Parmesan cheese in a luxurious cream sauce that's sure to impress.
Ingredients










Equipment

Wooden spoon

Large skillet
Instructions
Nutrition
Provides moderate protein from Parmesan cheese and gnocchi, but is high in saturated fat and sodium from cream and cheese.
| Calories | 420 kcal |
| Energy | 1758 kJ |
| Protein | 11 g |
| Total Fat | 22 g |
| Saturated Fat | 9 g |
| Trans Fat | 0 g |
| Polyunsaturated Fat | 2 g |
| Monounsaturated Fat | 10 g |
| Cholesterol | 41 mg |
| Carbohydrate | 46 g |
| Sugars | 5 g |
| Dietary Fibre | 2 g |
| Sodium | 463 mg |
This information is AI-estimated. For the most accurate details, please rely on product packaging. Always consult your doctor for professional dietary advice.
